ÖĞRENCİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

11.7.2017

TURİZM FAKÜLTEMİZ

Zengin tarihi ve kültürel değerleriyle önemli bir coğrafyada konumlanmış Adıyaman Üniversitesi bünyesinde, 2014 yılında kurulan fakültemiz, 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminde yeni öğrencilerini bekliyor…

Sorumluluk Sahibi Gençleri Fakültemize Bekliyoruz

Fakülte olarak ülkesine karşı görev ve sorumluluk bilincine sahip, ulusal ve uluslararası turizm standartlarında çağdaş, takım çalışmasına yatkın, topluma ve ülke ekonomisine hizmet etme sorumluluğuna sahip,  bilgili ve becerikli orta ve üst kademe yönetici adayları ve uzmanları yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Uzman Kadromuzla En Verimli Eğitimi Vereceğiz…

Fakültemiz bünyesinde Turizm İşletmeciliği, Turizm Rehberliği, Rekreasyon Yönetimi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümleri bulunurken, aktif olan Turizm İşletmeciliği bölümü 2017-2018 eğitim-öğretim yılında üçüncü sene öğrenci alımı yapacaktır.

Turizm sektörüne orta ve üst düzey yönetici ve/veya alanında uzman çalışanlar olarak katılmak isteyen öğrencilerimiz fakültemizde görmek istiyoruz. Amacımızı gerçekleştirebilme yolunda Turizm İşletmeciliği Bölümünde 1 Profesör, 1 Doçent, 2 Yardımcı Doçent, 2 Öğretim Görevlisi ve 1'i Doktoralı 5 Araştırma Görevlisinden oluşan toplam 11 öğretim elemanımız ile hizmet vermekteyiz.

Turizm Fakültesini Tercih Eden Öğrenciler Avantajlı…

Fakültemizde eğitim görecek olan öğrencilerimiz öncelikle iyi seviyede İngilizcenin yanı sıra ikinci bir yabancı dil (Rusça, Almanca ve Arapça) bilgisine sahip olacaktır. Özel donanımlı bilgisayar laboratuvarında Rezervasyon Sistemleri (Opera ve Amadeus) eğitimi ile öğrencilerimiz sertifika alabilecek ve mezun olduktan sonra otellerde, seyahat acentelerinde, hava alanlarında çalışabilecektir. Öğrencilerimize; eğitim döneminde teorik dersler verilmekle birlikte, uygulamalı dersler ve teknik geziler düzenlenmektedir.  Tarihi ve kültürel değerleri zengin olan Adıyaman ili dışında, Türkiye’nin diğer önemli turistik merkezlerine düzenli olarak geziler yapılmaktadır. Farabi ve Mevlana öğrenci değişim programlarının yanı sıra, Erasmus+ öğrenci değişim programı kapsamında da Fakülte öğrencilerimiz Slovakya, Portekiz, İtalya ve Polonya vb. üniversitelerde bir yıla kadar eğitim almaktadır. Eğitim-öğretim süresi içerisinde kendilerini geliştirmek amacıyla öğrenciler için çeşitli kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlemekteyiz. Sektör temsilcileri ve başka üniversitelerden akademisyenler davet ederek bilgilendirme toplantıları, seminerler düzenlenmekte, güncel turizm konuları paylaşılmaktadır. Öğrencilerimiz, sınıflarda aldıkları teorik bilgileri uygulamaya geçirmek için yaz döneminde Türkiye’nin farklı turistik şirketlerinde, önemli acenteleri ve otellerinde staj yapmaktadırlar. İsteyen öğrencilerimiz için ayrıca Erasmus+ programı kapsamında yurtdışında da staj yapma imkânı mevcuttur.

Görünütülenme Sayısı: 378