TURİZM FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ 2017-2018

30.4.2018

Üniversitemiz Turizm Fakültesinin 2017-2018 eğitim-öğretim yılı Mezuniyet Töreni Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit TEMİR ve Prof. Dr. Hasan SOLMAZ, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi GÜNDOĞAR, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan GÜRBÜZ, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat AYDIN, Besni Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin ALKIŞ, Turizm Fakültesi öğretim üyeleri, akademik ve idari çalışanlar, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende protokol konuşmalarından önce misafirlere Turizm Fakültesi öğrencilerinin 4 yıl boyunca çektikleri fotoğraflardan oluşan sinevizyon gösterisi izletildi.

Ardından Turizm Fakültesi birincisi Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü öğrencisi Arife KARATAŞ, tüm mezunlar adına bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında üniversitemizde geçirdiği 4 yılda çok şey öğrendiğini belirten KARATAŞ, "Bugün hayallerimi gerçekleştirmemin yanı sıra bir ömür boyu sürecek dostluklar edindim. Hepimiz biliriz ki sonu güzel olan şeylerin başı fedakarlık ve sabırdır. Bizlerde büyük emeği olan başta aileme, hocalarıma ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

Dekan Prof. Dr. GÜNDOĞAR: "Hepiniz Birer Turizm Elçisisiniz"

Üniversitemiz Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi GÜNDOĞAR da konuşmasında mezun olan öğrencilere hayat boyu başarılar dileyerek "Fırsatlarla dolu turizm alanında öğrencilerimizin güzel yerlere geleceğine eminim. Dört sene süren bu serüven biterken sizleri artık yeni adımlar, amaçlar ve sorumluluklar bekliyor. Bunun yanı sıra hepiniz birer turizm elçisisiniz. Adıyaman’ı anlatacak, tanıtacaksınız. Sizlere zorluklar, engeller ve sürprizlerle dolu hayatınızda başarılar diliyor, Allah’a emanet ediyorum." dedi.

Rektör Prof. Dr. GÖNÜLLÜ: "Tertemiz Aldığımız Emanetleri Tertemiz İade Ediyoruz"

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ de yaptığı konuşmada dört yıl önce üniversitemize tertemiz bir şekilde gelen emanetleri tertemiz bir şekilde teslim etmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek "Amacımız evlatlarımıza altın bilezik vermekti. Bu gaye doğrultusunda eğitimlerini verdik. Dört yıl boyunca misafir ettiğimiz evlatlarımızı ailelerine dopdolu bir şekilde teslim ediyoruz. Hayatlarında başarılar diliyorum. Kendilerine de naçizane 25 yaşına gelmeden önce aile kurmalarını tavsiye ediyorum. Ailesine bağlı, eşine, çocuklarına bağlı, onlarla bolca vakit geçiren, geleneklerimizde olduğu gibi aynı sofrada ailesi ile birlikte bir arada olmayı önemseyen bireyler olmalarını diliyorum." dedi.

Derece Yapan Mezunlara Ödülleri Verildi

Konuşmaların ardından Turizm Fakültesi 1.si Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü öğrencisi Arife KARATAŞ’ın adı yaş kütüğüne çakıldı. Plaket ve hediyesini ise Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ verdi. Fakülte 2.si Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Bölümü öğrencisi Tuğba DURU’ya ödülünü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit TEMİR, Fakülte 3.sü Ayşe EÇER’e ise ödülünü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan SOLMAZ tarafından verildi.

Turizm Fakültesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü 1.si Mehmet CİVELEK’e ödülü Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi GÜNDOĞAR, Bölüm 2.si Okay COŞKUN’a ödülü Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan GÜRBÜZ, Bölüm 3.sü Hediye ÇÜRÜK’e de ödülü Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat AYDIN tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından bütün öğrenciler isim isim çağrılarak mezuniyet belgeleri verildi. Rektörlük binası önünde yapılan kep fırlatma töreni sonunda toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Tören, Rektörlük Binası Bahçesinde yapılan kokteyl ile son buldu.

Görünütülenme Sayısı: 87