Misyon ve Vizyon

MİSYONUMUZ

Fakültemizin temel amacı turizmde meslek formasyonuna sahip, bilgi ve iletişim teknolojilerini bilen ve etkin kullanabilen, İngilizcenin yanı sıra ikinci bir yabancı dil bilgisine sahip, teorik ve uygulamalı olarak mesleki eğitim ile donatılmış, turizm sektörünün ve özellikle nitelikli konaklama işletmelerinin gereksinimine uygun donanım ve niteliklere sahip orta ve üst kademe yönetici adayları yetiştirmek ve sektöre kazandırmaktır.

 

VİZYONUMUZ

Turizm Fakültesi; Turizm İşletmeciliği, Turizm Rehberliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları ve Rekreasyon bölümleri gibi farklı alanlarda gelişmeyi hedeflemektedir. Çağın gerektirdiği yeniliklere açık, hür ve bilimsel düşünceye sahip, hukuka saygılı, üreten, tartışan, topluma ve ülke ekonomisine hizmet etme sorumluluğunda, küresel düzeydeki rekabete ayak uydurabilecek donanıma sahip mezunlar yetiştiren, ülkenin en başarılı ve ilk sıralarda yer alan Turizm Fakülteleri arasında yer almaktır.

 

 

DEĞERLERİMİZ

Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı,

Açık, dürüst, güvenilir,

Bilimin evrenselliğine inanan,

Etkili iletişim kurabilen, Etkin ve verimli çalışabilen, Ekip çalışmasını bilen

Topluma hizmet etmeyi hedefleyen Yenilikçi ve üretken kuşaklar yetiştirmektir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.